Kartony do wysyłki części samochodowych

Prowadzisz sklep motoryzacyjny lub zajmujesz się produkcją części samochodowych? Dowiedz się, jakie kartony są najlepsze do ich przewożenia i sprawdź, jak zapakować towar, aby nie uszkodził się w trakcie transportu.

 

6 wskazówek, jak przygotować do wysyłki części samochodowe

Bezpieczny transport części samochodowych to wymagające zadanie. Kartony wysyłkowe dla przemysłu automotive muszą być szczególnie wytrzymałe, a sam proces pakowania i rozpakowywania towaru powinien przebiegać łatwo oraz sprawnie.

 

Wśród pudełek kartonowych dedykowanych branży motoryzacyjnej, możemy znaleźć kartony przystosowane do przewożenia zarówno drobnych części samochodowych (np. śrub, wycieraczek, filtrów), jak i tych wielkogabarytowych (np. drzwi, opon, zderzaka, silnika) o rozmaitych kształtach. Każda z nich, niezależnie od swoich rozmiarów i wagi, musi być odpowiednio zabezpieczona. Wskutek źle zaplanowanego transportu części samochodowe mogą zawilgotnieć, zarysować się lub zostać przygniecione, a każde uszkodzenie towaru oznacza dodatkowe koszty produkcji.

 

Zastanawiasz się, jak najlepiej zapakować tego typu towar? Poniżej znajdziesz wskazówki, jak uniknąć potencjalnego zniszczenia przewożonych elementów samochodowych i dostarczyć przesyłkę do adresata bez komplikacji.

 

 1. Wybierz najbardziej wytrzymałe kartony

Kartony na części samochodowe powinny być trwałe i solidne - bardzo dobrym wyborem są pudełka kartonowe wykonane z tektury 3- lub 5-warstwowej. Jeśli masz taką możliwość, przed spakowaniem produktu, rozmontuj go i mniejsze części spakuj do osobnego pudełka. Drobne elementy możesz zapakować do standardowych pudełek, np. do kartonu klapowego lub składanego i oddzielić je od siebie za pomocą przekładek tekturowych, by zapobiec ich zarysowaniu.

 

Przejdźmy teraz do opakowań na produkty o większych gabarytach. Jeśli chodzi o kartony na opony, zderzaki, rozruszniki i inne elementy, które wymagają szczególnego zabezpieczenia i określonych warunków podczas transportu, rekomendujemy opakowania o regularnych kształtach, odpowiednio usztywnione i dopasowane do typu oraz wielkości konkretnego produktu. Bardzo dobrym wyborem będą kartony teleskopowe lub pudła klapowe.

 

kartony dla branży automotive
Karton klapowy do wysyłki części samochodowych

 

Tak delikatnym produktom trzeba także zapewnić właściwą ochronę oraz stabilizację w opakowaniu - w tym celu warto wykorzystać arkusze tektury i materiały wypełniające.

 

 

 1. Dokładnie wyczyść i opróżnij wysyłane części samochodowe

Ważne jest, by produkty, które planujemy wysłać, przed spakowaniem zostały dokładnie wyczyszczone, a znajdujące się w nich płyny opróżnione - to szczególnie istotna kwestia, jeśli przygotowujemy do wysyłki używane części samochodowe. W przeciwnym razie pozostałości smaru, czy też wyciekający olej lub paliwo, zamoczą oraz zniszczą transportowane produkty i prawdopodobnie także sąsiednie paczki.

 

 1. Nie pozostawiaj pustej przestrzeni w kartonie

Warto też podkreślić, że rozmiar kartonu wysyłkowego powinien być dostosowany do wymiarów transportowanych w nim elementów. Przykładowo, nie należy wybierać bardzo dużego opakowania, jeśli zamierzamy wysłać w nim części samochodowe o niewielkich rozmiarach (np. filtry) - w takim przypadku przestrzeń wewnątrz niego nie zostanie właściwie zagospodarowana i pudełko może nie zabezpieczać produktu tak dobrze, jak powinno.

 

Zbyt dużo wolnej przestrzeni w kartonach sprawi, że części samochodowe będą przemieszczać się w pudełku, a jeśli nie zadbamy o ich odpowiednią amortyzację, produkt prawdopodobnie nie dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. By unieruchomić poszczególne elementy i uniknąć ich zniszczenia, najlepiej użyć poduszek z powietrzem, styropianu, czy też wypełniaczy piankowych.

 

 1. Zabezpiecz ostre krawędzie

Niektóre z części samochodowych mają wyjątkowo ostre krawędzie i mogą z łatwością przebić opakowanie. Trzeba mieć świadomość, że ostre elementy wystające z kartonów nie tylko zniszczą pudełko, ale będą także niebezpieczne dla osób mających bezpośredni kontakt z paczką. Aby uniknąć takich sytuacji, trzeba zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci narożników z tektury falistej lub litej - należy okleić nimi najbardziej newralgiczne miejsca.

 

 1. Duże i ciężkie elementy umieść na paletach

W przypadku przesyłek wielkogabarytowych wymogiem jest ich transport na palecie. Możemy do nich zaliczyć m.in.:

 • zderzaki,
 • drzwi,
 • silniki,
 • skrzynie biegów.

Przygotowując do wysyłki bardzo duży i wyjątkowo ciężki przedmiot, na samym początku należy zadbać o opakowanie kartonowe z odpowiednio wzmocnionym dnem i ściankami. Przewożone w nim części samochodowe najlepiej owinąć folią bąbelkową, co zapewni im dodatkową ochronę wewnątrz pudełka. Następnie karton trzeba dokładnie przymocować do palety przy pomocy pasów i zabezpieczyć całą przesyłkę folią stretch. Przed nadaniem paczki upewnij się także, że nic nie wystaje poza paletę.

 

 1. Dodatkowo oznacz i zabezpiecz pudełko taśmą

Bardzo ważne jest zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zabezpieczenie przesyłki. Dzięki oklejeniu pudełka taśmą karton stanie się bardziej szczelny, a przewożone w nim produkty będą jeszcze lepiej chronione. Dodatkowo, warto oznaczyć przesyłkę za pomocą naklejki ostrzegawczej.

 

Specyficzne kształty i wielkogabarytowe wymiary poszczególnych elementów samochodowych sprawiają, że paczka z takimi produktami musi w niektórych przypadkach zostać oznaczona jako niesortowalna - dla osób transportujących przesyłkę jest to znak, że należy obchodzić się z nią niezwykle ostrożnie.

 

Prowadzisz działalność w branży motoryzacyjnej i potrzebujesz wytrzymałych kartonów na części samochodowe? W Waps-kart zapewniamy szeroki wybór opakowań dostosowanych do rodzaju, wymiaru i kształtu konkretnego produktu. W naszej ofercie znajdziesz m.in.

 • kartony na opony,
 • kartony na silniki,
 • kartony na felgi,
 • kartony na zderzaki,
 • kartony na elementy plastikowe (tworzyw sztucznych)
 • kartony na oleje, filtry, świece
 • kartony z otworami wentylacyjnymi dla przemysłu automotive,

.. i wiele innych.

 

Wykonujemy pudełka o standardowych wymiarach i kartony na wymiar dopasowane do potrzeb Klienta - realizujemy także zamówienia hurtowe. Zapraszamy do kontaktu!

 

Osoby poszukujące informacji na temat kartonów wysyłkowych dla innych branż, zachęcamy też do przeczytania pozostałych artykułów o opakowaniach dla e-commerce na naszym blogu.

 

Filtry

Nadchodzące wydarzenia branżowe

Warsaw Pack 2020 - Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań

3.03.2020 - 5.03.2020
Nadarzyn

O nas

Szyby Rycerskie 22e,
41-909 Bytom

wapskart

Chcesz poznać kosztorys Twojego zamówienia?

Wycenimy Twój projekt w 48h

Waps-Kart Sp. z o.o. Sp. k.

Szyby Rycerskie 22e
41-909 Bytom
NIP: 6452293937
REGON: 277986584

Adres e-mail

 • wapskart
 • wapsprojekty
 • wapskart.sekretariat
 • waps.wyceny

Biuro obługi Klienta

tel./fax: +48 32 284 96 54

tel.: +48 32 380 20 61

tel. kom.: +48 505 102 906

czynne od 7:00 do 15:00

Wyceny

Wojciech Bielawski +48 500 689 241

Adam Giza +48 537 858 000

Projekty i realizacje

Grzegorz Świerkosz +48 509 860 118

Grzegorz Sadowski +48 509 860 119

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności